Fixture Lists

March 2019

Monday, Mar 25, 2019
20:00Women's Championship League Division 1Grove Menzieshill Hockey Club Ladies 2VHaddington Hockey Club 1st XI OutdoorKilgraston School
20:00Women's Championship League Division 2Hillhead Ladies Hockey Club Ladies 2VPerthshire Hockey Club Ladies IUpper Windyedge
Tuesday, Mar 26, 2019
00:00North District Women Division 1Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 3VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 2Aberdeen Sports Village
19:00Women's Championship League Division 1Edinburgh University Womens Hockey Club Ladies 2VGeorge Heriots Former Pupils Ladies Hockey Club Ladies IPeffermill Playing Fields
Wednesday, Mar 27, 2019
00:00Men's National League Division 3Erskine Stewarts Melville Hockey Club Mens IVStrathclyde University Mens Hockey Club Mens 1Mary Erskine's School
Umpires: John Mackenzie, Alistair Dick | Officials:
Thursday, Mar 28, 2019
19:30Men's National League Division 1Uddingston Hockey Club Mens 1VHillhead Hockey Club Mens 1Uddingston Cricket and Sports Club
00:00Women's National League Division 2Inverleith Hockey Club Ladies IVErskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IEdinburgh Academy Playing Fields
Umpires: Norman Springford, Frank Morgan | Officials:
00:00Women's Championship League Division 2Ayr Hockey Club Ladies IVStirling Wanderers Hockey Club Ladies 1W J M Mowatt Playing Fields
00:00Women's Championship League Division 2University of Strathclyde Women's Hockey Club Ladies 1VDundee University Ladies Hockey Club Ladies 2Stepps Playing Fields
Saturday, Mar 30, 2019
00:00Men's National League Division 1Grove Menzieshill Hockey Club Mens IVGrange Hockey Mens IDISC (Dundee International Sports Centre)
Umpires: David Sweetman, Gavin Cruickshanks | Officials:
12:00Men's National League Division 1Uddingston Hockey Club Mens 1VKelburne Hockey Club Mens 1Uddingston Cricket and Sports Club
Umpires: Lewis White, Martin Madden | Officials:
13:00Men's National League Division 1The Watsonian Hockey Club Men's 1VWestern Wildcats Hockey Club Mens IPeffermill
Umpires: Duncan Ruzzak, Neil McAlpine | Officials:
13:30Men's National League Division 1Hillhead Hockey Club Mens 1VEdinburgh University Mens Hockey Club Mens IAnniesland
Umpires: Alexander Fedenczuk, Sam Cowan | Officials:
15:00Men's National League Division 1Clydesdale Hockey Club Mens 1VAberdeen Standard Gordonians Mens ITitwood
Umpires: Jamie Telfer, Tim Hart | Officials:
00:00Men's National League Division 2Falkirk and Linlithgow Hockey Club Mens IVGlasgow University Mens Hockey Club Mens 1Grangemouth High School
Umpires: John Mackenzie, Fraser Bell | Officials:
00:00Men's National League Division 2Aberdeen Grammar School Former Pupils Hockey Club Mens 1VStepps Hockey Club Mens 1Rubislaw
Umpires: David Beattie, Blair Thomson | Officials:
12:30Men's National League Division 2Dunfermline Carnegie Hockey Club Mens IVPerthshire Hockey Club Men's 1Woodmill High School
Umpires: Ross Anderson, Paul Ruddock | Officials:
13:30Men's National League Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Mens 1VUniversity of St Andrews Hockey Club Men IAberdeen Sports Village
Umpires: Chris Wright, Ross Dixon | Officials:
15:00Men's National League Division 2Inverleith Hockey Club Mens IVDundee Wanderers Hockey Club Mens IEdinburgh Academy Playing Fields
Umpires: Martin Monaghan, Alan Meikle | Officials:
11:30Men's National League Division 3Harris Academy FP Hockey Club Mens IVFMGM Monarchs Hockey Club Men's 1DISC (Dundee International Sports Centre)
Umpires: Alistair Dick, Liam Geach | Officials:
14:00Men's National League Division 3Strathclyde University Mens Hockey Club Mens 1VStirling University Mens Hockey Club Mens 1Stepps Playing Fields
Umpires: Steven Hopper, Douglas McEwan | Officials:
14:30Men's National League Division 3Erskine Stewarts Melville Hockey Club Mens IVAberdeen University Mens Hockey Club Mens 1Mary Erskine's School
Umpires: Miles Ede, Andrew Meikle | Officials:
14:30Men's National League Division 3Highland Hockey Club Mens 1VGreenock Morton Hockey Club Mens 1Bught Park Astro
Umpires: Stuart Fisk, Alan Wall | Officials:
13:30Women's National League Division 1Western Wildcats Hockey Club Ladies 1VThe Watsonian Hockey Club Ladies 1Auchenhowie
Umpires: Caroline Ellice, Sarah Wilson | Officials:
13:30Women's National League Division 1Clydesdale Western Ladies 1VDundee Wanderers Hockey Club Ladies ITitwood
Umpires: Anna Watson, Sarah Couper | Officials:
14:30Women's National League Division 1Grove Menzieshill Hockey Club Ladies IVGrange Edinburgh Ladies Hockey Club Ladies IDISC (Dundee International Sports Centre)
Umpires: Benjamin Gibson, Peter Gillespie | Officials:
15:00Women's National League Division 1Glasgow University Womens Hockey Club Ladies IVGlasgow High Kelvinside Ladies Hockey Club Ladies IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Diane Scade, Emma Reid | Officials: | Umpire Coach: Aileen Ross
15:30Women's National League Division 1Hillhead Ladies Hockey Club Ladies 1VEdinburgh University Womens Hockey Club Ladies IUpper Windyedge
Umpires: William Dunlop, Olivia Turner | Officials:
13:30Women's National League Division 2Inverleith Hockey Club Ladies IVAberdeen Standard Merlins Gordonians Ladies IEdinburgh Academy Playing Fields
Umpires: Niall White, Kathryn Glass | Officials:
15:00Women's National League Division 2Edinburgh Hockey Club Cala Ladies 1VKelburne Hockey Club Ladies 1Meggetland
Umpires: George Guy, Frank Morgan | Officials:
15:00Women's National League Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Ladies IVUniversity of St Andrews Hockey Club Women IAberdeen Sports Village
Umpires: Erin Morrison, Kerrie Craig | Officials:
16:00Women's National League Division 2Erskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IVFjordhus Reivers Hockey Club Ladies IMary Erskine's School
Umpires: Paul Bowyer, Jack Williamson | Officials:
00:00Men's Regional League Division 1Grove Menzieshill Hockey Club Mens 2VInverleith Hockey Club Mens 2DISC (Dundee International Sports Centre)
11:00Men's Regional League Division 1Grange Hockey Mens 3VThe Watsonian Hockey Club Men's 2Fettes College
12:00Men's Regional League Division 1Western Wildcats Hockey Club Mens 2VHillhead Hockey Club Mens 2Auchenhowie
13:30Men's Regional League Division 1Kelburne Hockey Club Mens 2VClydesdale Hockey Club Mens 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
16:00Men's Regional League Division 1Edinburgh University Mens Hockey Club Mens 2VGrange Hockey Mens 2Peffermill
13:30North District Men Division 1Aberdeen Standard Gordonians Mens 3VGranite City Wanderers Hockey Club Mens 2Robert Gordon's College (Countesswells)
14:00North District Men Division 1Ellon Hockey Club Mens 1VAberdeen Hockey Club Mens 1Meadows Sports Centre
00:00West District Men Division 1AGlasgow University Mens Hockey Club Mens 2VGlasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 1Garscube
10:30West District Men Division 1AUddingston Hockey Club Mens 3VClydesdale Hockey Club Mens 3Uddingston Cricket and Sports Club
14:30West District Men Division 1ADumfries Hockey Club Mens 1VUddingston Hockey Club Mens 2King George V Park
15:00West District Men Division 1AHillhead Hockey Club Mens 3VRottenrow Blue Sox Hockey Club Men's 1sAnniesland
00:00West District Men Division 1BAyr Hockey Club Mens 1VGlasgow University Mens Hockey Club Mens 3Wellington School
12:15West District Men Division 1BHelensburgh Hockey Club Mens 1VKelburne Hockey Club Mens 3Hermitage Academy
15:30West District Men Division 1BStrathclyde University Mens Hockey Club Mens 2VWestern Wildcats Hockey Club Mens 3Stepps Playing Fields
00:00West District Men Division 2Giffnock Hockey Club Mens 1VGiffnock Hockey Club Mens 2Eastwood High School
00:00West District Men Division 2Hillhead Hockey Club Mens 4VIrvine Mens Hockey Club Mens 1Old Anniesland
12:00West District Men Division 2Rottenrow Blue Sox Hockey Club Men's 2sVKelburne Hockey Club Mens 4Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:30West District Men Division 2Hillhead Hockey Club Mens 5VUddingston Hockey Club Mens 4Old Anniesland
14:00West District Men Division 2Greenock Morton Hockey Club Mens 2VGlasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 2Notre Dame High School
16:30West District Men Division 2Kelburne Hockey Club Mens 5VClydesdale Hockey Club Mens 4Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
00:00West District Men Division 3East Kilbride Hockey Club Mens 2VAyr Hockey Club Mens 2Duncanrig High School
00:00West District Men Division 3Giffnock Hockey Club Mens 3VHelensburgh Hockey Club Mens 3Eastwood High School
13:30West District Men Division 3Clydesdale Hockey Club Mens 5VDumfries Hockey Club Mens 2Hutchesons Grammar School
14:00West District Men Division 3Oban Hockey Club Mens 1VAnchor Hockey Club Mens 1ON-X Sports Centre
14:00West District Men Division 3Helensburgh Hockey Club Mens 2VWestern Wildcats Hockey Club Mens 4Hermitage Academy
15:00West District Men Division 3Uddingston Hockey Club Mens 5VHillhead Hockey Club Mens 6Uddingston Cricket and Sports Club
12:00North District Women Division 1Aberdeen University Womens Hockey Club Ladies 3VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 2Aberdeen Sports Village
12:30North District Women Division 1Aberdeen Bon Accord MBC Hockey Club Ladies 1VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 3Cults Academy
00:00North District Women Division 2Highland Hockey Club Ladies 2VAberdeen Bon Accord MBC Hockey Club Ladies 2Bught Park
12:00North District Women Division 2Quasar Hockey Club Ladies 1VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 4Elgin Academy
13:30North District Women Division 2Aberdeen Grammar School Former Pupils Hockey Club LadiesVAberdeen Hockey Club Ladies 2Rubislaw
00:00Women's Championship League Division 1George Heriots Former Pupils Ladies Hockey Club Ladies IVStirling University Ladies Hockey Club Ladies IGoldenacre
12:00Women's Championship League Division 1Haddington Hockey Club 1st XI OutdoorVEdinburgh University Womens Hockey Club Ladies 3Aubigny Sports Centre
12:00Women's Championship League Division 1Clydesdale Western Ladies 3VUddingston Hockey Club Ladies ITitwood
14:30Women's Championship League Division 1Edinburgh University Womens Hockey Club Ladies 2VThe Watsonian Hockey Club Ladies 2Peffermill
16:30Women's Championship League Division 1Clydesdale Western Ladies 2VWaverley Inveresk Trinity Hockey Club Ladies 1Titwood
00:00Women's Championship League Division 2Ayr Hockey Club Ladies IVGrange Edinburgh Ladies Hockey Club Ladies 2W J M Mowatt Playing Fields
00:00Women's Championship League Division 2University of Strathclyde Women's Hockey Club Ladies 1VGlasgow University Womens Hockey Club Ladies 2Stepps Playing Fields
00:00Women's Championship League Division 2Perthshire Hockey Club Ladies IVEdinburgh Hockey Club Cala Ladies 2Meggetland
00:00Women's Championship League Division 2Kelburne Hockey Club Ladies 2VHillhead Ladies Hockey Club Ladies 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
13:00Women's Championship League Division 2Stirling Wanderers Hockey Club Ladies 1VFalkirk and Linlithgow Hockey Club Ladies 1Forthbank Hockey Pitch
Sunday, Mar 31, 2019
00:00Men's National League Division 1Grove Menzieshill Hockey Club Mens IVThe Watsonian Hockey Club Men's 1DISC (Dundee International Sports Centre)
Umpires: Gavin Cruickshanks, Duncan Ruzzak | Officials:
14:30Men's National League Division 1Edinburgh University Mens Hockey Club Mens IVAberdeen Standard Gordonians Mens IPeffermill
Umpires: Fraser Munro, Alexander Fedenczuk | Officials:
19:15Men's National League Division 2Glasgow University Mens Hockey Club Mens 1VDunfermline Carnegie Hockey Club Mens IGarscube
Umpires: Sam Cowan, Ian Diamond | Officials:
00:00Men's Regional League Division 1Western Wildcats Hockey Club Mens 2VEdinburgh University Mens Hockey Club Mens 2Auchenhowie
00:00North District Men Division 2Aberdeenshire South Hockey Club Mens 1VAberdeen Standard Gordonians Mens 4Portlethen Academy
15:00North District Men Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Mens 4VAberdeen Grammar School Former Pupils Hockey Club Mens 3Aberdeen Sports Village
12:00North District Women Division 1Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 3VAberdeen University Womens Hockey Club Ladies 2Aberdeen Sports Village
12:00North District Women Division 2Ellon Hockey Club Ladies 2VAberdeen Standard Merlins Gordonians Ladies 3Meadows Sports Centre
15:00North District Women Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 4VAberdeen University Womens Hockey Club Ladies 4Aberdeen Sports Village
16:00Women's Championship League Division 1Edinburgh University Womens Hockey Club Ladies 3VGeorge Heriots Former Pupils Ladies Hockey Club Ladies IPeffermill Playing Fields

April 2019

Monday, Apr 01, 2019
19:00Women's Championship League Division 1Edinburgh University Womens Hockey Club Ladies 3VWaverley Inveresk Trinity Hockey Club Ladies 1Peffermill Playing Fields
00:00Women's Championship League Division 2University of St Andrews Hockey Club Women 2VErskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IISt. Andrews University
Tuesday, Apr 02, 2019
13:30North District Women Division 1Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 2VEllon Hockey Club Ladies 1Aberdeen Sports Village
Wednesday, Apr 03, 2019
20:00Women's Championship League Division 2Hillhead Ladies Hockey Club Ladies 2VErskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IIUpper Windyedge
Thursday, Apr 04, 2019
19:30Women's Championship League Division 2Grange Edinburgh Ladies Hockey Club Ladies 2VEdinburgh Hockey Club Cala Ladies 2Peffermill Playing Fields
Saturday, Apr 06, 2019
00:00Men's Regional League Division 1Hillhead Hockey Club Mens 2VInverleith Hockey Club Mens 2Anniesland
16:30Men's Regional League Division 1Kelburne Hockey Club Mens 2VThe Watsonian Hockey Club Men's 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
00:00North District Men Division 1Highland Hockey Club Mens 2VGranite City Wanderers Hockey Club Mens 2Bught Park
00:00West District Men Division 1AGlasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 1VUddingston Hockey Club Mens 2Anniesland
00:00West District Men Division 1AUddingston Hockey Club Mens 3VHillhead Hockey Club Mens 3Uddingston Cricket and Sports Club
12:00West District Men Division 1AClydesdale Hockey Club Mens 3VGlasgow University Mens Hockey Club Mens 2Titwood
15:00West District Men Division 1ARottenrow Blue Sox Hockey Club Men's 1sVDumfries Hockey Club Mens 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
00:00West District Men Division 1BEast Kilbride Hockey Club Mens 1VStrathclyde University Mens Hockey Club Mens 2Duncanrig High School
15:00West District Men Division 1BKelburne Hockey Club Mens 3VAyr Hockey Club Mens 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
16:00West District Men Division 1BGlasgow University Mens Hockey Club Mens 3VWestern Wildcats Hockey Club Mens 3Garscube
00:00West District Men Division 2Hillhead Hockey Club Mens 4VGiffnock Hockey Club Mens 2Old Anniesland
00:00West District Men Division 2Uddingston Hockey Club Mens 4VGiffnock Hockey Club Mens 1Uddingston Cricket and Sports Club
12:00West District Men Division 2Kelburne Hockey Club Mens 4VIrvine Mens Hockey Club Mens 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
13:30West District Men Division 2Rottenrow Blue Sox Hockey Club Men's 2sVClydesdale Hockey Club Mens 4Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
14:00West District Men Division 2Greenock Morton Hockey Club Mens 2VHillhead Hockey Club Mens 5Notre Dame High School
16:30West District Men Division 2Glasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 2VKelburne Hockey Club Mens 5Old Anniesland
00:00West District Men Division 3Giffnock Hockey Club Mens 3VDumfries Hockey Club Mens 2Eastwood High School
00:00West District Men Division 3Anchor Hockey Club Mens 1VUddingston Hockey Club Mens 5ON-X Linwood (Sport and Community Centre)
00:00West District Men Division 3East Kilbride Hockey Club Mens 2VHelensburgh Hockey Club Mens 2Duncanrig High School
12:30West District Men Division 3Western Wildcats Hockey Club Mens 4VClydesdale Hockey Club Mens 5Auchenhowie
13:00West District Men Division 3Oban Hockey Club Mens 1VAyr Hockey Club Mens 2Lomond School Pitch
14:00West District Men Division 3Helensburgh Hockey Club Mens 3VHillhead Hockey Club Mens 6Hermitage Academy
00:00Women's Championship League Division 1Uddingston Hockey Club Ladies IVGeorge Heriots Former Pupils Ladies Hockey Club Ladies IUddingston Cricket and Sports Club
13:30Women's Championship League Division 1Clydesdale Western Ladies 3VWaverley Inveresk Trinity Hockey Club Ladies 1Titwood
14:30Women's Championship League Division 1Edinburgh University Womens Hockey Club Ladies 3VGrove Menzieshill Hockey Club Ladies 2Peffermill Playing Fields
14:30Women's Championship League Division 1The Watsonian Hockey Club Ladies 2VClydesdale Western Ladies 2Tipperlinn (George Watsons College)
00:00Women's Championship League Division 2Edinburgh Hockey Club Cala Ladies 2VStirling Wanderers Hockey Club Ladies 1Meggetland
00:00Women's Championship League Division 2Dundee University Ladies Hockey Club Ladies 2VUniversity of St Andrews Hockey Club Women 2Riverside Sports Grounds
00:00Women's Championship League Division 2Kelburne Hockey Club Ladies 2VKinross Hockey Club Ladies 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:00Women's Championship League Division 2Falkirk and Linlithgow Hockey Club Ladies 1VGrange Edinburgh Ladies Hockey Club Ladies 2Grangemouth High School
13:00Women's Championship League Division 2Glasgow University Womens Hockey Club Ladies 2VAyr Hockey Club Ladies IGarscube
Sunday, Apr 07, 2019
00:00North District Women Division 1Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 2VHighland Hockey Club Ladies 1Aberdeen Sports Village
00:00Women's Championship League Division 1The Watsonian Hockey Club Ladies 2VUddingston Hockey Club Ladies ITipperlinn (George Watsons College)
00:00Women's Championship League Division 2Dundee University Ladies Hockey Club Ladies 2VEdinburgh Hockey Club Cala Ladies 2Riverside Sports Grounds
00:00Women's Championship League Division 2Ayr Hockey Club Ladies IVFalkirk and Linlithgow Hockey Club Ladies 1W J M Mowatt Playing Fields
12:00Women's Championship League Division 2University of St Andrews Hockey Club Women 2VKelburne Hockey Club Ladies 2St. Andrews University
13:00Women's Championship League Division 2Glasgow University Womens Hockey Club Ladies 2VErskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IIGarscube
14:30Women's Championship League Division 2Stirling Wanderers Hockey Club Ladies 1VHillhead Ladies Hockey Club Ladies 2Forthbank Hockey Pitch
Saturday, Apr 13, 2019
00:00North District Men Division 1Granite City Wanderers Hockey Club Mens 2VAberdeen Standard Gordonians Mens 2Aberdeen Sports Village
12:30West District Men Division 1ADumfries Hockey Club Mens 1VGlasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 1King George V Playing Fields
00:00West District Men Division 2Giffnock Hockey Club Mens 1VGlasgow High Kelvinside Mens Hockey Club Mens 2Eastwood High School
00:00West District Men Division 2Giffnock Hockey Club Mens 2VKelburne Hockey Club Mens 5Eastwood High School
00:00West District Men Division 2Uddingston Hockey Club Mens 4VIrvine Mens Hockey Club Mens 1Uddingston Cricket and Sports Club
00:00West District Men Division 2Hillhead Hockey Club Mens 5VClydesdale Hockey Club Mens 4Old Anniesland
12:30West District Men Division 2Rottenrow Blue Sox Hockey Club Men's 2sVGreenock Morton Hockey Club Mens 2Stepps Playing Fields
15:00West District Men Division 2Kelburne Hockey Club Mens 4VHillhead Hockey Club Mens 4Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
00:00West District Men Division 3Hillhead Hockey Club Mens 6VGiffnock Hockey Club Mens 3Old Anniesland
00:00West District Men Division 3Anchor Hockey Club Mens 1VHelensburgh Hockey Club Mens 2ON-X Linwood (Sport and Community Centre)
00:00West District Men Division 3Dumfries Hockey Club Mens 2VOban Hockey Club Mens 1King George V Playing Fields
00:00West District Men Division 3East Kilbride Hockey Club Mens 2VUddingston Hockey Club Mens 5Duncanrig High School
12:15West District Men Division 3Helensburgh Hockey Club Mens 3VWestern Wildcats Hockey Club Mens 4Hermitage Academy
13:00West District Men Division 3Clydesdale Hockey Club Mens 5VAyr Hockey Club Mens 2Titwood
Sunday, Apr 14, 2019
13:30North District Men Division 2Aberdeenshire South Hockey Club Mens 1VAberdeen Hockey Club Tigers (Mens 2s)Portlethen Academy
00:00North District Women Division 1Highland Hockey Club Ladies 1VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 3Bught Park
00:00Women's Championship League Division 2Kelburne Hockey Club Ladies 2VFalkirk and Linlithgow Hockey Club Ladies 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
Tuesday, Apr 16, 2019
00:00North District Women Division 1Ellon Hockey Club Ladies 1VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 2Meadows Sports Centre
Saturday, Apr 20, 2019
00:00North District Men Division 1Aberdeen Standard Gordonians Mens 2VGranite City Wanderers Hockey Club Mens 2Countesswells
00:00North District Men Division 1Highland Hockey Club Mens 2VAberdeen Grammar School Former Pupils Hockey Club Mens 2Bught Park
13:30North District Men Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Mens 4VQuasar Hockey Club Men 1Aberdeen Sports Village
00:00West District Men Division 3Western Wildcats Hockey Club Mens 4VHillhead Hockey Club Mens 6Auchenhowie
00:00North District Women Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 5VQuasar Hockey Club Ladies 1Aberdeen Sports Village
15:00North District Women Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 4VQuasar Hockey Club Ladies 1Aberdeen Sports Village
Saturday, Apr 27, 2019
12:30West District Men Division 3Western Wildcats Hockey Club Mens 4VAnchor Hockey Club Mens 1Auchenhowie
16:00Men's Scottish CupEdinburgh University Mens Hockey Club Mens IVGrove Menzieshill Hockey Club Mens IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Martin Madden, Duncan Ruzzak | Officials:
16:00Men's Scottish CupGrange Hockey Mens IVWestern Wildcats Hockey Club Mens IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Fraser Bell, Alexander Fedenczuk | Officials:
14:00Men's Scottish PlateHighland Hockey Club Mens 1VGranite City Wanderers Hockey Club Mens 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Greig Cunningham, Fraser Munro | Officials:
14:00Men's Scottish PlateDunfermline Carnegie Hockey Club Mens IVUniversity of St Andrews Hockey Club Men IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Neil McAlpine, Ross Anderson | Officials:
10:00Men's District CupGrange Hockey Mens 2VThe Watsonian Hockey Club Men's 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:00Men's District CupGrove Menzieshill Hockey Club Mens 2VKelburne Hockey Club Mens 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
10:00Men's District PlateUniversity of St Andrews Hockey Club Men 2VGlasgow University Mens Hockey Club Mens 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:00Men's District PlateFidra Lions Hockey Club Mens 1VHillhead Hockey Club Mens 2Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
10:00Men's Reserve CupGrange Hockey Mens 3VHillhead Hockey Club Mens 3Peffermill
12:00Men's Reserve CupGrange Hockey Mens 4 Cup (league 5s}VKelburne Hockey Club Mens 3Peffermill
14:00Men's Reserve PlateKelburne Hockey Club Mens 4VGlasgow University Mens Hockey Club Mens 3Peffermill
16:00Men's Reserve PlateWestern Wildcats Hockey Club Mens 3VClydesdale Hockey Club Mens 3Peffermill
Sunday, Apr 28, 2019
00:00North District Women Division 2Aberdeen Grammar School Former Pupils Hockey Club LadiesVAberdeen Standard Merlins Gordonians Ladies 3Rubislaw
00:00North District Women Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Ladies 5VHighland Hockey Club Ladies 2Unknown
14:00Women's Scottish CupDundee Wanderers Hockey Club Ladies IVErskine Stewarts Melville Hockey Club Ladies IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Beth Vance, Katy Sifton | Officials:
14:00Women's Scottish CupThe Watsonian Hockey Club Ladies 1VEdinburgh University Womens Hockey Club Ladies IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
Umpires: Sarah Couper, Maggie Conacher | Officials:
12:00Women's Scottish PlateGlasgow University Womens Hockey Club Ladies IVGrange Edinburgh Ladies Hockey Club Ladies IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:00Women's Scottish PlateClydesdale Western Ladies 2VKelburne Hockey Club Ladies 1Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
12:00Women's District CupOrkney Ladies 1VShetland Hockey Club Ladies 1Aberdeen Sports Village
14:00Women's District CupEllon Hockey Club Ladies 1VEdinburgh University Womens Hockey Club Ladies 5Aberdeen Sports Village
10:00Women's District PlateClydesdale Western Ladies 4VThe Watsonian Hockey Club Ladies 4Glasgow National Hockey Centre (GNHC)
10:00Women's District PlateDunfermline Carnegie Hockey Club Ladies 1VGlasgow Academicals Ladies Hockey Club Ladies IGlasgow National Hockey Centre (GNHC)

May 2019

Sunday, May 05, 2019
12:30North District Women Division 2Highland Hockey Club Ladies 2VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 4Bught Park
14:30North District Women Division 2Highland Hockey Club Ladies 2VGranite City Wanderers Hockey Club Ladies 5Bught Park
Thursday, May 09, 2019
00:00North District Men Division 2Granite City Wanderers Hockey Club Mens 3VAberdeenshire South Hockey Club Mens 1Unknown

September 2019

Sunday, Sep 01, 2019
00:00Coach Logic Girls S3AHigh School of Dundee Girls S3VRobert Gordons College Girls S3Countesswells

December 2019

Thursday, Dec 05, 2019
00:00Men's Indoor Regional League Division 1Uddingston Hockey Club Indoor IIVThe Watsonian Hockey Club Men's 3s indoorDISC (Dundee International Sports Centre)
Back to top